Prihlásiť sa

Petícia v Prešove bola neopodstatnená, ale úspešná – aspoň zatiaľ, ale počkáme ako sa strana Smer postaví k problému po voľbách.

Nedávno sme Vás informovali o podaní petície od. p. Volčka t.j. Proti zmene zriaďovateľa. Samozrejme ako bolo predpokladané v jej úvode, petícia bola neopodstatnená, aj keď podstatou bolo nie to, či zákon povoľuje prevod školy na súkromnú osobu, ale to, že si občania takýto krok neprajú.

Ale čo iné sme mohli očakávať od Školského úradu v Prešove, ak spoluorganizátorkou prevodu školy a hlavným radcom pre p. Gumana v jednej osobe bola p. Komanická – vedúca OŠKaŠ.

Je dôležité spomenúť, že predmetné prevody boli v decembri 2011 zastavené vďaka naliehaniu p. Volčka na poslancov, vrátane pomoci poslaneckého klubu od. poslanca p. Drutarovského. Ale už a v januárovom zasadnutí si primátor p. Hagyari opätovne pretlačil prevod školy na svojho kamaráta Gumana, ako hovorí „známeho umelca".

Samotný prevod školy nakoniec primátor p. Hagyari stiahol len deň pred zasadnutím poslancov a to zase len vďaka médiám, kde trochu pomohla aj relácia s názvom „Občan za dverami" a taktiež mediálne tlaky od p. Volčka. Ďakujeme.

Doteraz nerozumieme tomu, prečo sa mesto Prešov zbavuje majetkov ?

Ale čo s tým narobíme ak si to želajú poslanci ( ako napr. poslanec p. Komanicky. Spomíname ho vzhľadom k prepojeniu jeho manželky a rodinného priateľa a riaditeľa ZUŠ p. Gumana.)

My sme radi, že na jeho korupčné správanie strana Sme zaujala stanovisko, ktoré už dlhodobo presadzuje a budeme veriť, že strana Smer sociálna demokracia bude hlasovať v prospech občanov a nie jednotlivcov ako to vykonávajú niektorí z poslancov a dopomáhajú im k tomu úradníci mesta Prešov.

V uplynulom mesiaci bola podaná aj sťažnosť č. 16068/2012 - plné znenie zverejníme po vybavení, kde poukazujeme na korupčné správanie zamestnancov mestského úradu. Samozrejme ako stále sťažnosť bude neopodstatnená, ale bude aspoň prejedávaná a výsledky budú zverejnené, aby ste sami zistili ako sa riešia sťažnosti v meste Prešov, lebo zamestnanci mesta nepôjdu predsa sami proti sebe !

Je zaujímavé, že ak začneme poukazovať na konanie vedúcich zamestnancov mestského úradu, zrazu svoje rozhodnutie dokážu zmeniť aj v prospech občanov, ale bohužiaľ často verejnosť mlčí a nič sa nezverejňuje a aj preto sú úradníci schopní predať za 1,- EUR napr. aj celú školu alebo budovu.

Samozrejme bez postihu, veď sú len zamestnancami mesta a sú schopní naďalej tvrdiť ľudom, že sa nič nedeje, že zmena zriaďovateľa sa nijako neprejaví a uverí tomu väčšina. No pravdu poznajú len skutky, ktoré následne vyplávajú na verejnosť.

 

 

 

Last modified onnedeľa, 05 jún 2016 13:32

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Banner 468 x 60 px

Prešov