Prihlásiť sa

Žiadate o informácie a dostane sa Vám výsmech a vydieranie - Prešov.

Žiadate o informácie a dostane sa Vám výsmech a vydieranie - Prešov.

Riaditeľ školy sa vyhrážal žiadateľovi o informácie v zmysle zákona 211/2000 tým, že bude obvinený a potom odsúdený ! Ja vám hovorím ak toto vyriešime tu. Idete z kola von. Ja vám nechcem ukázať iné veci informácie o Vás o vašich dvoch sestrách o vašich dvoch deťoch o vašej prvej manželke atď.. Všetko tu mám.

Máte záujem o informácie podľa zákona č.211/2000, ale vzhľadom k tomu, že v danej organizácii pracuje Vaša známa požiadate o informácie cez ďalšiu osobu, ktorá je o danom kroku oboznámená a súhlasí s tým, že si informácie vyžiadate v jej mene.

Zašlete zhodnú otázku na vyplácanie odmien na ďalšie štyri školy v pôsobnosti mesta.

A stane sa ? Tri školy odpovedanú na Vašu žiadosť o informáciu bez toho, aby podnikali kroky a zisťovali, prečo má niekto záujem o dané informácie a jedna škola je natoľko iniciatívna, že sám riaditeľ sa unúva ísť osobne za žiadateľom danej informácie až k jeho bydlisku, vypytuje sa susedov na Vašu osobu a čo je naj úbohejšie, ešte zavolá Vášmu zamestnávateľovi, že by sa rád stretol s daným žiadateľom a vyjasnil si nejaké veci.

 

Riaditeľ neostane len pri osobnej návšteve, dá si pozisťovať informácie ( pravdepodobne nelegálne, ak zneužíva tým svoje postavenie a nabáda na to svojich ďalších podriadených, aby mu dané informácie získali (samozrejme, že legálne to nebolo a zaváňa to prístupom bývalej ŠTB).

A tak v dobrej viere žiadateľ hovorme mu pán „K" pristúpi na stretnutie, zoberie so sebou ďalšieho svedka ( hovorme mu pán „V" ) a pán riaditeľ verejný činiteľ ( hovorme mu pán „G" ) začne na neho vyvíjať natkal aj napriek tomu, že má žiadateľ snahu vec urovnať a ak danou žiadosťou o informácie niekoho urazil, tak sa aj ospravedlniť.

Záver si urobí, každý občan údajne právneho štátu asi sám.

Medzitým pán riaditeľ veselo vypláca svojim vyvoleným zamestnancom odmeny prevyšujúce ich priemerný mesačný zárobok a sú to odmeny najväčšie za posledných 5 rokov. Žeby sa zľakol, že musel zo zákona odpovedať o výške svojich príjmoch a odmenách a tak radšej prilepšil jednorázovo aj svojim zamestnancom ?

O aké odmeny sa jednalo ? Viď link. Škola platená z podielových daní mesta Prešova si taktiež vyberá darovacie a školné poplatky !!!

Pán „G" je verejné činná osoba volaná do funkcie riaditeľa, preto ho môžeme aj menovať t.j. Pán Mgr. Guman Ľubomír.

Guman (1,35): Viete čo máte jednu veľmi vážnu vec pán K. ste v podmienke

K.: Ako to viete ?

Guman: Ste v jednej obrovskej podmienke

K.: Ja viem, že som v podmienke, no odkiaľ to viete Vy ?

Guman: Hm ? Človek vie takéto veci. To znamená, že ja keď tento prípad dnes nevyriešim, ktorý sa mi vymkol z rúk, lebo to prevzal mestsky úrad

Guman: Zajtra je podané na Vás trestne oznámenie. Ja vám v tejto veci veľmi nepomôžem

Guman: Je to veľmi Vážna vec

.

.

Guman (8,00): Nie lebo potom budete ako svedok a budete obvinený a potom odsúdený. Ja vám hovorím ak toto vyriešime tu. Idete z kola von. Ja vám nechcem ukázať iné veci informácie o Vás, o vašich dvoch sestrách, o vašich dvoch deťoch, o vašej prvej manželke atď. Všetko tu mám

V.: To je legálne ?

Guman (8,26): Ja ako dotknutá strana ma oboznámili ústne vyšetrovatelia

K.: Veď to máte písomne

Guman: Nemám. To čo ste videli vlastne nemám. Hlavne, že mám písomne všetky veci čo

potrebujem

Guman: Pán K.. myslíte, že toto sa dá odpustiť ? Nedá !

Ak si myslite, že bol porušený zákon 166 z 24. apríla 2003 o ochrane súkromia pred neoprávneným použitím informačno-technických prostriedkov a o zmene a doplnení niektorých zákonov (zákon o ochrane pred odpočúvaním) bude nutné stíhať toho kto záznam asi omylom vytvoril.

Audio hovor bude zverejnený už onedlho, ďakujeme médiám, za prevzatie a zverejnenie.
Dátum plného zverejnenia audionahrávky: 01.07.2012

 Viac o škole ZUŠ VO Prešov

Správa o výsledkoch vykonaných kontrol Útvarom Mestského zastupiteľstva v Prešove

Získať informácie o hospodárení v štátnych školách je veľmi ťažké, až nemožné

Nedostatky, podozrenia a reálne fakty.

 

 

 

Last modified onnedeľa, 05 jún 2016 13:32

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Banner 468 x 60 px

Prešov